מידע חשוב חובה לקרוא לפני רכישת מצנן אוויר

רכשתם מצנן אוויר או מעוניינים לרכוש ומבולבלים מכל מה שיש בשוק? אולי אפילו שמעת שקיים מצנן עם בקר לחות ונטען שהוא יותר מקרר או מתאים לאזורי אקלים לחים? במאמר הזה נעשה לכם סדר בתוספת כמה הטעיות שלא רוצים שתדעו... שווה קריאה!!!

זהו לא סוד שבכל שוק יש תחרות בין ספקים, ברוב המקרים תחרות זה דבר מבורך, היות והתחרות מטיבה עם הצרכן. השאלה האם תחרות יכולה לגרום לפעולה הפוכה ודווקא לגרום לפגיעה בצרכנים ? התשובה היא תלוי, מדוע ? בהיעדר אכיפה מסודרת והטלת כנסות על יבואנים וסוחרים, בהחלט עלולה להיות פגיע בצרכנים.

חוק הגנת הצרכן מתוך:

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/089_001.htm#Seif62

איסור הטעיה ת"ט תשמ"א-1981 (תיקון מס' 18) תשס"ו-2005

2. (א) לא יעשה עוסק דבר – במעשה או במחדל, בכתב או בעל פה או בכל דרך אחרת לרבות לאחר מועד ההתקשרות בעסקה – העלול להטעות צרכן בכל ענין מהותי בעסקה (להלן – הטעיה); בלי לגרוע מכלליות האמור יראו ענינים אלה כמהותיים בעסקה:

(1) הטיב, המהות, הכמות והסוג של נכס או שירות;

(2) המידה, המשקל, הצורה והמרכיבים של נכס;

(3) מועד ההספקה או מועד מתן השירות;

לצערנו הרב, התחרות בשוק מצנני האוויר / מאוורר מים גרמה ועודנה גורמת לעוול לצרכנים בשל מידע שגוי שנאמר שוב ושוב ושוב על-ידי יבואנים או באי כוחם, במאמר הזה ננסה לתקן את העוול שנעשה לצרכנים ונקווה שמעתה, כלל הסוחרים של מצנני אוויר ישמרו על הגינות, אמינות, ומקצועיות.

הטעיית מצנן עם בקר לחות – זו הטעיה ששמענו כבר מספר פעמים ממקורות שונים. ההטעיה – המצנן מקרר יותר טוב ויעיל באזורי אקלים לחים. האמת - בקר הלחות אינו מהווה סכנה אך אינו נחוץ ברוב המוחלט של המקרים,

החיישן / בקר לחות אינו משפיע על תפוקת הקירור ומשמש למקרים מאוד מסוימים, את בקר הלחות לרוב מחברים למספר מכשירים בחללים סגורים (אין לו שימוש בשטח פתוח), בקר הלחות אומנם לא משנה את המחיר של המצנן היות והחיישן שניתקלנו בו במצננים הוא מהדגם הפשוט ביותר אך הוא פשוט אינו נחוץ ואף יכול להפסיק את פעולת שאיבת המים במקרים מסוימים וליצור תקלות, שימו לב כי חיישן מקצועי עולה

כ – 2000 ₪+מע"מ - ניתן לקרוא על חיישני לחות בצורה מקצועית אצלנו במאמרים.

הערה – חיישן הלחות מבטל את בקר הטמפרטורה שבהחלט רצוי שיהיה במצננים מהדגמים הגדולים יותר וחבל. אגב, בעולם כמעט ולא מוכרים מצננים עם בקר לחות כי כמו שצוין לעי"ל, הוא מיותר לחלוטין.

מה משפיע על תפוקת הקירור? בעיקרון, ללחות שיש באוויר יש את ההשפעה החזקה ביותר על הקירור, אלה פרמטרים שאינם בשליטתנו. מה כן בשליטתנו? עובי הפדים שנמצאים במצנן, פד עבה יותר = ספיגת מים טובה יותר שמובילה לאידוי טוב יותר ועל כן הקירור טוב יותר, כמובן שיש גבול לעובי הפד שניתן לשים אך המכשירים המתקדמים יותר שיש היום בשוק מגיעים עם פדים עבים משמעותית, אומנם המחיר יקר יותר אך בהחלט שווה את זה.

הטעיית הפדים – הטעיית הפדים היא הנפוצה ביותר , לא נרחיב בנושא אלה נפשט אותו-

צבע פד הקרטון אינו ! משפיע על פעולת הקירור בשום צורה

שטח קירור – כאן מדובר פחות על הטעייה אלא יותר על חוסר ידע מקצועי. כאשר רשום באתר או על גבי האריזה שטח קירור במ"ר (מטר רבוע) הכוונה לנפח, יש להכפיל את הרוחב של המבנה, האורך והגובה. בשטחים פתוחים, אין להתייחס לשטח נשרשום באתרים השונים!!! במקרה הזה רצוי להתייעץ עם יועץ שייתן חוות דעת מקצועית. בשטח פתוח, מעבר להספק, יש חשיבות לסידור השולחנות ולצורת השטח אותו רוצים לקרר.

הערה: המצננים החדישים ביותר עובדים בטכנולוגיית EC, אלה מנועים שלוקח להם כמה שניות להגיע לתפוקה מקסימאלית, ההנעה האיטית שומרת על המנוע. כמו כן, המצננים החדישים ביותר עובדים בטכנולוגיית SOFT WIND - הכוונה שהאוויר רך יותר. שטח הפנים (כניסת האוויר ויציאת האוויר) הרבה יותר גדולים אך הרוח נעימה יותר ומי שיושב קרוב לא סובל כמו במצננים הישנים – אומנם לאיכות יש מחיר אך בהחלט שווה לשלם כמה מאות שקלים יותר.

שירות – שימו לב שכולם מבטיחים שירות טוב – מחיר זול לא יוכל לתת שירות טוב! עשו השוואת מחירים! הלקוחות הרגישים יותר אלה הלקוחות שמגיעים מתחום המזון, אלה הלקוחות שצריכים את השירות המהיר ביותר, שירות איטי = הפסד כספי. רצוי לבדוק טוב טוב מה אתם מקבלים מהספק לפני שמבצעים רכישה!

חומקור מקווה שהחכמתם! אנו פה בשבילכם ולמענכם גם אם אתם לא לקוחות שלנו, נשמח לייעץ לכם בשמחה ובאהבה כמו תמיד :)

למעבר לאתר חומקור אונליין מצנני האוויר לחץ כאן!

למעבר לצור קשר עם נציג ניתן לחייג : 09-9747979

#מצננים #מצנןאווירתעשייתי #מצנןאוויר #בקרלחות